Close this search box.

Research Assistant (Research Program Support)

Deadline: Closed Positions

To Ερευνητικό Κέντρο Τεχνολογίας Ευφυών Συστημάτων και Δικτύων «Κοίος» του Πανεπιστημίου Κύπρου δέχεται βιογραφικά σημειώματα για την πλήρωση μίας (1) θέσης Βοηθού Ερευνητή (Διαχείριση Ερευνητικών Προγραμμάτων) με Σύμβαση μερικής ή πλήρης απασχόλησης (μονοετές συμβόλαιο με δυνατότητα ανανέωσης).

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕΝΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Οι υποψήφιοι/ες πρέπει να κατέχουν απολυτήριο αναγνωρισμένης Σχολής Μέσης Εκπαίδευσης. Απαραίτητη προϋπόθεση είναι η πολύ καλή γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας, και η ικανότητα χρήσης υπολογιστή.

ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ

Σχετική πείρα στη διαχείριση ερευνητικών προγραμμάτων αποτελεί πλεονέκτημα.

ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΕΥΘΥΝΕΣ

Τα καθήκοντα της θέσης αφορούν την διαχείριση ερευνητικών προγραμμάτων, την συλλογή, επεξεργασία και κατάταξη στατιστικών στοιχείων καθώς επίσης και την ετοιμασία και υποβολή εκθέσεων ερευνητικών έργων.

ΟΡΟΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Η θέση είναι μερικής ή πλήρης απασχόλησης με μηνιαίες ακαθάριστες απολαβές €600 – €1500 από το ποσό αυτό θα αποκόπτονται οι εισφορές εργοδότη και εργοδοτούμενου (η μισθολογική τοποθέτηση θα βασίζεται στις ώρες εργασίας και στα προσόντα και την πείρα του/της επιτυχόντος υποψηφίου/ας). Η θέση δεν προνοεί καταβολή 13ου μισθού και παροχή ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης.

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ:

Οι ενδιαφερόμενοι/νες παρακαλούνται να υποβάλουν:

• συνοδευτική επιστολή που να αναφέρει το ενδιαφέρον τους για την εν λόγω θέση και την ημερομηνία που είναι διαθέσιμοι/μες για εργοδότηση
  • πλήρες βιογραφικό σημείωμα στα Ελληνικά ή Αγγλικά
  • αντίγραφα αναλυτικής βαθμολογίας απολυτηρίου
  • Πρέπει επίσης να υποβάλουν τα ονόματα και τις διευθύνσεις 2 τουλάχιστον προσώπων από τους οποίους μπορεί να ζητηθούν εμπιστευτικές πληροφορίες για τους αιτητές/ριες.

Οι αιτήσεις πρέπει να υποβληθούν σε ηλεκτρονική μορφή στην διεύθυνση [email protected] με την ένδειξη «Αίτηση για τη θέση Βοηθού Ερευνητή» το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2012, και ώρα 2:00μ.μ.

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι/νες μπορούν να επικοινωνούν με το Ερευνητικό Κέντρο Τεχνολογίας Ευφυών Συστημάτων και Δικτύων «Κοίος» στα τηλέφωνα 22893450-1 ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση [email protected] .